Info k začátku nového školního roku

28.08.2024

níže naleznete informace k začátku školního roku a nástupu do MŠ.

Provoz MŠ Paraplíčko začíná v pondělí 2.9.2024 od 7:00hod. Tento rok se scházíme (všechny děti přicházející mezi 7:00 a 8:00 hod.) ve třídě Sluníček...po 8 hodině si paní učitelka z Kapiček odvede svoje děti do třídy. Rozcházíme se ve třídě Kapiček, tj. děti ze Sluníček se v 15:30 hod. přesunou do třídy Kapičky, kde jsou potom děti společně až do ukončení provozu MŠ v 16:30hod..

Nově nastupující děti najdou svoji třídu podle seznamu na vstupních dveřích MŠ, v šatně najdou svoji skříňku označenou jménem (pokusí se zapamatovat si svůj obrázek - značku🙂, bude je doprovázet celou dobu docházky do školky).

Třídní schůzky se budou konat ve středu 4.9.2024, v 17:00hod. ve třídě Sluníček. Je třeba alespoň jednoho zákonného zástupce, možno i schopnou babičku; třídní schůzka je bez přítomnosti dětí.

Prosíme, nedávejte dětem do třídy vlastní hračky (auta, panenky, šperky, kostýmy...). Výjimku mají nově příchozí děti k ulehčení adaptace v průběhu měsíce září, povolujeme osobního malého "plyšáka" do postýlky (zůstává z hygienických důvodů trvale v MŠ, není možné jej denně přenášet domů a zpět)

Stravu mají všechny děti celodenně přihlášenou od 2.9.2024. Pokyny k platbě stravného i školnéhu, stejně tak i přihlášku ke stravování dostanete na třídních schůzkách. Strava se formou omluvenky odhlašuje v naší komunikační platformě Twigsee. Protože pokyny k stažení a zprovoznění Twigsee dostanete až na třídních schůzkách a může se stát, že z jakýchkoli důvodů nenastoupíte hned v pondělí 2.9., zavolejte nám prosím od 9: 00 -14:00hod. již tento týden, stravu Vám odhlásíme, aby jste zbytečně neplatili první dny.

Vemte prosím na vědomí, že na pobyt venku chodíme téměř v každém počasí (proto jsou v MŠ uložené holinky a pláštěnka).... samozřejmě pokud fouká velký vítr, je extrémní horko nabo naopak chlad, kroupy, bouřka s hromy a blesky a pod., volíme alternativní program v bezpečí budovy MŠ.

Pokud má Vaše dítě jakékoli zdravotní omezení, včetně potravinových či jiných alergií, upozorněte třídní učitelku hned při nástupu (je to v potvrzení od lékaře i v osobních dotaznících, ale raději tyto věci připomeňte, je to pro bezpečí Vašich dětí).

S sebou první den do MŠ:

• vyplněné nástupní dokumenty, paní učitelky Vám také dají k podpisu tzv.bezinfekčnost
  • oblečení do třídy - pohodlné kalhoty nebo kraťásky nebo legíny, tričko, papučky s pevnou patou (nikoli crocssy!) - VŠE OZNAČENÉ JMÉNEM DÍTĚTE
  • oblečení na pobyt venku - pohodlné kalhoty, boty (tričko na pobyt venku nepřevlékáme) - VŠE OZNAČENÉ JMÉNEM DÍTĚTE
  • náhradní spodní prádlo (kalhotky nebo slipy a ponožky...třeba i dvoje, troje) + náhradní základní oblečení (kalhoty a tričko) pro případ "nehody"😉, VŠE OZNAČENÉ JMÉNEM DÍTĚTE, zůstává uložené ve skříňce dítěte
  • sportovní láhev na pití, která bude až do zimy v MŠ sloužit při pobytu venku (nedávat do ní vlastní nápoju, pijeme vodu; lahve denně čistíme u nás)
  • je možné si přinést hned i pláštěnku a holinky (oboje zůstává trvale v MŠ - holinky v poličce na chodbě, pláštěnka ve skříňce - VŠE OZNAČENÉ JMÉNEM DÍTĚTE